אבן, נייר ומספריים

2.80 out of 5 מבוסס על 5 דירוגי לקוח
(5 חוות דעת לקוח)

20.00 ₪

אבן, נייר ומספריים, ספרו של רובי גת, סיפור אהבה מצחיק – עצוב בישראל של סוף שנות השמונים – ישראל נאיבית יותר, מפוחדת וכעוסה. על בסיס יומן שכתב אז, מתאר גת ביד קלה ובהומור אבסורדי אך גם אנושי מאוד, את המציאות התל אביבית הצעירה, העיתונות הזרה, הצבא בשטחים והעליות והמורדות בחיי אוהבים.

קטגוריות: , , תגיות: , ,

תיאור מוצר

אבן, נייר ומספריים

אבן, נייר ומספריים, סיפור אהבה מצחיק – עצוב בישראל של סוף שנות השמונים – ישראל נאיבית יותר, מפוחדת וכעוסה. על בסיס יומן שכתב אז, מתאר גת ביד קלה ובהומור אבסורדי אך גם אנושי מאוד, את המציאות התל אביבית הצעירה, העיתונות הזרה, הצבא בשטחים והעליות והמורדות בחיי אוהבים.

עופרה מגישה לנו אוכל סיני שהספיקה להכין, אבל אין לי תאבון. "אתה חייב לאכול, אפילו קצת," היא מרגיעה אותי בנגיעת יד. "לק יפה," אני מחמיא לה, "ירוק כמו הירוק של דגל פלסטין." עופרה צוחקת ודוחפת אלי קערה מלאה ותוך שניה אני טורף אותה. – – – עופרה מחקה את אמא שלה: "לעשות לך מלאווח, חיימון?" ואני פורץ בצחוק, אולי בפעם הראשונה היום. "כפרה שלי, עופרה," אני שולח אליה נשיקה באוויר.

"אבן, נייר ומספריים" הוא בראש וראשונה רומאן פוליטי וספר רציני המנסה להתמודד עם חיינו כאן. הרומאן של גת כתוב כיומנו של מקליט בצוות טלוויזיה זר היוצא לשטחים בימי האינתיפאדה הראשונה ולומד את הבעיות מן השטח. לראשונה בחייו הוא פוגש בעוני הנורא ובניוול של החיים במחנות הפליטים, מבין את השנאה, נוכח בהשפלות ונדהם לנוכח הזדהותו עם הצד החלש. זה גם רומאן אהבה בין הגיבור, חיימון, לבין בת זוגו עפרה – סיפור אהבה שיודע עליות ומורדות, ואשר למתרחש השפעה חזקה עליו. אף שהאירועים חוזרים על עצמם יום אחר יום – אבנים, צמיגים בוערים, גז מדמיע – אין בספר רגע משעמם, ובשגרה הנוראה הזאת יש משהו שמצטבר לכלל מועקה נוראה.

לקריאת הפרק הראשון בחינם

ביקורת על אבן, נייר ומספרים בהארץ

5 חוות דעת עבור אבן, נייר ומספריים

 1. 1 מתוך 5

  :

  Pervomaisk is in “The Ukraine” as the Soviets used to say. It is the post break-up &#2ir0;T28dent” small coat of arms (used 1992 onward). The coat of arms of the Ukrainian SSR was completely different.My guess is their newfound sense of nationalism led them to put it up in the immediate wake of the break-up, before the base was decommissioned. But who knows…

 2. 5 מתוך 5

  :

  Y tambien: “UNA VEZ QUE EXPERIMENTEN PERSONALMENTE YA ESTARAN EN LA CAPACIDAD DE ARGUMENTAR SI DICHAS TECNICAS FUNCIONAN O NO”…entonces yosi puedo argumentar!! Cuando ando en lo mas “alto” he experimentado eso y mucho mas!! He visto “auras” y he hablado con angeles, hadas, duendes, pitufos, transformers….y hasta he visto a los cuatro elefantes del Ap08tlipsis&#c23o;péraae!! como era??!! Ah si: jinetes!! Eso!! hehehheehe… Yo creo q tu y yo nos vamos a entender muy bien CARNAL!! Disculpame q no me habia dado cuenta q tambien eres macizo!! ssssssssssssss….. ssseeeeee….al ratonle gusta el queso!!

 3. 5 מתוך 5

  :

  Please don't let YouTube be turned into SlTuaeezbe. Porn peddlers like nogoodtv have no place in a venue that children visit and many adults don't want that trash in their faces, either.

 4. 2 מתוך 5

  :

  Oh I'm glad things are going well for you and your family. CONGSATR. Your little guy looks like my baby boy when he was born. I called my son Mr. Magoo too. LOL. He is so precious.

 5. 1 מתוך 5

  :

  This is way more helpful than antyihng else I've looked at.

הוסף חוות דעת